Masz pytania lub problem z obsługą wysyłek?

Napisz, zadzwoń lub zamów rozmowę

Obsługę zapewnia ITL Sp. z o.o. - administrator Menedżera wysyłek eBay

wróć

Zmiany w kodach HS

29-11-2021

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować o zmianach w kodach HS, które wejdą w życie od stycznia 2022 roku i mogą mieć wpływ na dostawy Państwa towarów. Prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami i upewnienie się, że Państwa kody HS są aktualne z odpowiednim wyprzedzeniem.


 

 

Dlaczego należy zaktualizować kody HS w tym roku

 

1 stycznia 2022 roku wejdzie w życie duża zmiana kodów HS, która zdarza się tylko raz na pięć lat. Upewnienie się przed upływem tego terminu, że przeprowadziłeś coroczną kontrolę kodów HS jest szczególnie ważne.


  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wymagane działanie klienta

Kody HS (Zharmonizowany System Oznaczania i Kodowania Towarów) są używane do organizacji i handlu towarami. Światowa Organizacja Celna raz w roku dokonuje niewielkich zmian w wykazie kodów HS, a raz na pięć lat dokonuje rewizji głównej. Te rewizje obejmują dodanie nowych kodów HS i zmiany w istniejących. Dlatego bardzo ważne jest coroczne sprawdzanie swoich danych, aby uniknąć problemów podczas procesu odprawy celnej.

Radzimy nie zostawiać tego do ostatniej chwili. Zmiana wchodząca w życie 1 stycznia jest znacząca i nie dostosowanie się do niej z powodu nieaktualnych kodów HS może mieć wpływ na przesyłki transgraniczne.

Jeśli potrzebujesz pomocy z dobraniem kodów HS dla swoich produktów, możesz skorzystać z usług takich firm jak Hurricane. Więcej informacji na temat kodów HS można znaleźć na stronie Światowej Organizacji Celnej.

 

Proszę upewnić się, że kody HS zostały sprawdzone z odpowiednim wyprzedzeniem przed upływem terminu.

 

Pomocne linki:

Kody HS w UK

Polska wyszukiwarka HS

 

Pozdrawiamy!

Zespół Menedżera wysyłek

 


 W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.