Masz pytania lub problem z obsługą wysyłek?

Napisz, zadzwoń lub zamów rozmowę

Obsługę zapewnia ITL Sp. z o.o. - administrator Menedżera wysyłek eBay

wróć

Zmiana cen InPost

20-04-2022

Informujemy, że w związku z ze zmianą wysokości opłaty paliwowej w InPost, od 1 maja nastąpi zmiana cennika usług tej firmy.

Nowe ceny, bedą wyższe o 5% w każdej taryfie.

Poniżej pełna treść komunikatu od inPost:

 

Aktualizujemy cennik

Drogi Kliencie,

Informujemy, że od 1 maja 2022 roku zmianie ulegnie wysokość opłaty paliwowej dla przesyłek kurierskich. Zmiana polega na podwyższeniu opłaty paliwowej o 5 punktów procentowych. W załączniku znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące wysokości opłaty paliwowej po zmianie.

Bezpośrednią przyczyną tej decyzji jest bezprecedensowy wzrost kosztów paliw, spowodowany sytuacją geopolityczną oraz niestabilnością na rynku walutowym. Co więcej, wg prognoz ekspertów, nie możemy założyć, że obecna sytuacja na rynku paliw jest przejściowa i spowodowana chwilowym załamaniem rynku. Istotny pozostaje również fakt, że rządowa Tarcza Antyinflacyjna, która obniżyła poziom podatku VAT na paliwa z 23% do 8%, nie ma wpływu na wzrost kosztów przewoźników, rozliczających się według cen netto.

Warto zauważyć, że:

 Cena paliwa w marcu 2022 versus średnia cena w 2021 roku wzrosła o 58% 1

 Cena paliwa w marcu 2022 versus średnia cena w pierwszym kwartale 2021 wzrosła o 75% 2

InPost jako lider rynku jest zarazem jedną z ostatnich firm, która dokonuje rewizji poziomu opłaty paliwowej. Nasza strategia polegająca na wdrażaniu rozwiązań proekologicznych umożliwiała nam przez długi czas zachowanie stałego poziomu tej opłaty, podczas gdy inni operatorzy już w pierwszym kwartale 2022 roku dokonali znaczących podwyżek.

Mimo niepewnej sytuacji geopolitycznej i zawirowań ekonomicznych, nie zwalniamy tempa. Nieustannie się rozwijamy: sieć naszych Paczkomatów liczy już ponad 16 tysięcy maszyn, z aplikacji InPost Mobile korzysta ponad 9 milionów użytkowników, a dostawa do Paczkomatu InPost pozostaje niezmiennie zarazem najczęściej i najchętniej wybieraną formą odbioru paczek w polskim e-Commerce.

W związku z powyższą zmianą, na naszej stronie internetowej www.inpost.pl znajdziesz zaktualizowany Cennik Standardowy zawierający zmiany obowiązujące od 1 maja 2022 roku.

Z pozdrowieniami,
Zespół InPostW celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.