Masz pytania lub problem z obsługą wysyłek?

Napisz, zadzwoń lub zamów rozmowę

Obsługę zapewnia ITL Sp. z o.o. - administrator Menedżera wysyłek eBay

wróć

VAT OSS i rabaty dla użytkowników Menedżera wysyłek

06-07-2021

Co to jest VAT-OSS?

VAT-OSS (One-Stop-Shop) jest procedurą, która umożliwia rozliczenie internetowej sprzedaży wysyłkowej do innych krajów Unii Europejskiej w ramach jednej zbiorczej deklaracji.

W praktyce, firma dokonująca sprzedaży wysyłkowej do innych krajów Unii Europejskiej, po przekroczeniu progu sprzedaży odpowiedniego dla danego kraju docelowego, jest zobligowana do rejestracji VAT w tym kraju. Musi również w tym kraju składać deklaracje VAT i dokonywać terminowej płatności do urzędu skarbowego. Po wprowadzeniu procedury VAT-OSS, sprzedawcy będą mogli prowadzić rozliczenia VAT poprzez złożenie jednej deklaracji (np. do polskiego urzędu). Nie ma znaczenia prowadzenie sprzedaży do kilku krajów Unii Europejskiej.

Jednocześnie, wraz z wprowadzeniem procedury VAT-OSS z dniem 1 lipca 2021 zostają zmienione progi sprzedaży wysyłkowej do państw Unii. Począwszy od 1 lipca 2021 progi w poszczególnych krajach zostają ujednolicone i będą wynosiły 10 tysięcy Euro (sprzedaży wysyłkowej w konkretnym kraju w danym roku kalendarzowym) dla wszystkich krajów członkowskich.

Należy pamiętać, że procedura ta dotyczy wyłącznie pomiędzy krajami Unii Europejskiej i nie będzie miała zastosowania np. dla Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii.

 

VAT-OSS – jak skorzystać?

W celu skorzystania z procedury VAT-OSS należy złożyć do urzędu skarbowego w dowolnym kraju Unii Europejskiej wniosek o chęci skorzystania z procedury VAT-OSS.

Rozliczanie w procedurze VAT-OSS, oznacza składanie jednej kwartalnej deklaracji podatkowej dla całej sprzedaży wysyłkowej na terenie Unii Europejskiej.

W deklaracji uwzględnia się:

 • wszystkie państwa członkowskie konsumpcji (odbioru towarów),

 • zastosowane stawki VAT,

 • podstawę opodatkowania według danej stawki VAT,

 • kwotę podatku VAT.

Zbiorcza płatność należnego podatku VAT będzie dokonywana na konto urzędu skarbowego do którego składana jest deklaracja.

Proces legislacyjny przepisów regulujących VAT-OSS jest cały czas w toku (projekt ustawy jest obecnie przedmiotem obrad Sejmu).

Źródło: taxology.

 

Rabaty dla użytkowników Menedżera wysyłek

 

Specjalnie dla użytkowników Menedżera wysyłek, taxology. przygotowała:

 • 5% rabatu na rejestrację VAT,

 • 50% rabat na obsługę bieżących rozliczeń.

 

Jak uzyskać rabat?  

Jeśli chcesz skorzystać z usług taxology., zapytaj naszego specjalistę z Biura Obsługi Klienta, poprzez czat, mail lub infolinię telefoniczną o rabat dla Ciebie. 

 

Kilka słów o taxology.

 

Jesteśmy firmą doradczą, która specjalizuje się  w obszarze VAT compliance oraz doradztwa podatkowego dla firm z branży e-commerce.

Wyróżnia nas interdyscyplinarność. Zespół Taxology tworzą doradcy podatkowi, specjaliści w zakresie VAT compliance oraz programiści. W rezultacie zapewniamy wszechstronne wsparcie w obsłudze rozliczeń podatkowych oraz procesów księgowych i sprzedażowych:

 • Bezpieczeństwo – terminowe i zgodne z przepisami raportowanie VAT w krajach UE
 • Dostęp do wiedzy – konsultacje i warsztaty dla zespołów księgowych
 • Ograniczenie kosztów – projektowanie i automatyzacja procesów księgowych i obiegu dokumentów
 • Gwarantujemy wsparcie doświadczonych konsultantów podatkowych
 • Wsparcie decyzji biznesowych – budowanie narzędzi IT ułatwiających analizę danych sprzedażowych

Skup się na swoim biznesie. My zajmiemy się podatkami.


Pozdrawiamy

Zespół Menedżera wysyłek

 W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.