Masz pytania lub problem z obsługą wysyłek?

Napisz, zadzwoń lub zamów rozmowę

Obsługę zapewnia ITL Sp. z o.o. - administrator Menedżera wysyłek eBay

wróć

DHL DE w ofercie MW

04-09-2020

Co musisz wiedzieć przed wysłaniem paczki DHL DE?

DHL Paket i International

Dla wygody sprzedawców eBay, wdrożyliśmy dwie podstawowe usługi dla e-commerce:

- DHL Paket dla przesyłek krajowych na terenie Niemiec.

- International dla przesyłek zagranicznych nadawanych z Niemiec do innych państw UE.

Każda paczka posiada tracking z Niemiec, ubezpieczenie do wysokości 500 EUR oraz dostawę na następny dzień roboczy (90%). Przesyłki zagraniczne DHL Paket International są doręczane do innych krajów w ciągu 2-5 dni roboczych za pośrednictwem lokalnego oddziału DHL lub operatora pocztowego w danym kraju.

Maksymalnie do 120 cm i paczki zapakowane w karton

DHL DE obsługuje paczki których maksymalna długość najdłuższego boku jest ograniczona do 120 cm. Co ważne, przesyłki nie mogą być zafoliowane stretchem czy owinięte folią i muszą mieć kształt prostopadłościanu.  Maksymalne wymiary przesyłki to 120 cm x 60 cm x 60 cm, zaś minimalne to 15 cm x 11 cm x 1 cm. Maksymalna waga paczki to 31,5 kg. 

Tracking z Niemiec

Jeśli skorzystasz z tej usługi, do zamówienia zostanie automatycznie dodany tracking przesyłki w Niemczech (niemiecki numer przesyłki), ponieważ dostawa odbywa się lokalnym kurierem, z wykorzystaniem lokalnej etykiety kurierskiej.

Informacje prawne

Przed sprzedażą do Niemiec zasięgnij informacji odnośnie kilku ważnych kwestii:

Podane tutaj informacje mają charakter informacyjny; nie stanowią porady prawnej ani podatkowej. Jeśli masz dodatkowe pytania, zgłoś się do prawnika, radcy prawnego lub doradcy podatkowego.

Odbiór i dostawa paczek

Przygotowane do nadania paczki z etykietami DHL DE, możesz zapakować w Paczkę Zbiorczą razem z przesyłkami Spring (jeśli masz takie do nadania).  Paczka taka będzie doręczona do punktu przeładunkowego Menedżera wysyłek. Tego samego dnia roboczego, paczki DHL DE, trafią do sortowni DHL skąd pojadą w dalszą drogę.  

 

1. Etykiety
Dodajesz etykiety DHL DE w panelu Menedżera Wysyłek
2. Przesyłka zbiorcza
Oklejone etykietami paczki pakujesz w Paczkę Zbiorczą zbiorczą i zamawiasz kuriera w specjalnym formularzu

 

3. Magazyn
z magazynu Menedżera Wysyłek w PL paczki są transportowane bezpośrednio do HUBa DHL w Niemczech.
4. Dostawa
paczki są doręczane do odbiorcówW celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.