Masz pytania lub problem z obsługą wysyłek?

Napisz, zadzwoń lub zamów rozmowę

Obsługę zapewnia ITL Sp. z o.o. - administrator Menedżera wysyłek eBay

wróć

DHL - Zwroty z Niemiec i UE

13-07-2021

Miło nam poinformować o wprowadzeniu nowej usługi do oferty Menedżera Wysyłek: zwroty DHL Retour.

Usługa pozwala na wygenerowanie etykiety na paczkę zwrotną dla klienta. Oprócz zwrotów z terenu Niemiec, usługa aktywna jest dla wszystkich krajów UE, które dostępne są w usłudze DHL International

 

Jak to działa?

 

  1. Po zalogowaniu do Menedżera wysyłek, przejdź do zakładki “Przesyłki>Doręczone”, odszukaj i zaznacz przesyłkę DHL dla której chcesz wygenerować etykietę zwrotu

 

 

następnie kliknij przycisk


 

  1. Sprawdź dane adresowe i opłać zamówienie:

 

 

  1. Wygenerowaną etykietę wyślij na mail swojego klienta.

  2. Na etykiecie znajdują się instrukcje nadania paczki zwrotnej. Są one podobne dla każdego kraju. 

Twój klient musi jedynie zapakować paczkę i razem z etykietą (lub samym kodem QR - zależnie od kraju) dostarczyć ją do punktu nadań. W Niemczech są to punkty DHL, maszyny paczkowe DHL czy placówki Deutche Post. 

Przesyłki zwrotne kierowane są do magazynu w Niemczech, następnie transportowane do magazynu Menedżera wysyłek w Rzepinie. Tam sa skanowane i zbiorczo wysyłane do pierwotnych nadawców.


 W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.